Sbor Rolnička v kostele

4. ledna 2024
Sbor Rolnička v kostele

V pondělí 25. 12. se uskutečnil v sezemickém kostele Nejsvětější Trojice tradiční vánoční koncert pěveckého sboru Rolnička při ZŠ Sezemice.

Koncert jako vždy přinesl pásmo lidových koled a poezie, tentokrát z různých koutů naší vlasti, např. z Krkonoš, Lašska, Slovácka, Valašska nebo jižních Čech. Koncert zahájila na trubku bývalá žákyně naší školy Barbora Ticháčková, která pro náš sbor také složila novou vánoční skladbu s doprovodem violoncella (na něj zahrála také bývalá žákyně Barbora Šimková). Hostem, který program obohatil hrou na zobcovou flétnu, byla Jana Doskočilová. Nakonec zazpíval sbor Hluboká Orba, který vystoupil s pásmem koled lidových i umělých. V závěru se oba sbory spojily a zazněla pohádková písnička od Vašo Patejdla – Vánoční píseň, kde si zazpívala i bývalá žákyně naší školy Aneta Blažková.

Doufáme, že se koncert líbil, potěšil všechny posluchače v krásném vánočním čase, a věříme, že se za rok sejdeme znovu.

Mgr. Radka Svatoňová