Olympiáda v českém jazyce - školní kolo

5. ledna 2024
Olympiáda v českém jazyce - školní kolo

V letošním školním roce se olympiády zúčastnilo 17 žáků 8. ročníku a 22 žáků 9. ročníku. Soutěžili v I. kategorii, která je určena žákům základních škol a víceletých gymnázií. Garantem této olympiády je Vysoká škola ekonomická v Praze, fakulta Mezinárodních vztahů.

Otázky v olympiádě z českého jazyka se týkají především stylistické a syntaktické stránky jazyka i kvality a rozsahu slovní zásoby. Žáci zde prokázali svou znalost ustálených slovních spojení i rozdíl mezi mluvenou a psanou podobou jazyka.

Vítězem se stal Miroslav Schejbal z 9. A (postup do okresního kola), druhé místo obsadila Magda Štěpánková z 8. A (postup do okresního kola) a třetí místo Johana Citová z 8. A. Okresní kolo se uskuteční 29. ledna 2024 v Centru celoživotního vzdělávání na Gymnáziu Mozartova v Pardubicích. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole.

Mgr. Aneta Kaluhová

Mgr. Radka Svatoňová