Logická olympiáda 2023

12. prosince 2023
Logická olympiáda 2023

Minulý týden se uskutečnilo v Praze celostátní kolo tradiční soutěže Logická olympiáda. Jedná se o soutěž, kterou pořádá Mensa České republiky a zakládá se na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování.

V letošním ročníku se z naší školy do této soutěže zapojilo celkem 38 žáků a žákyň. V základním kole se nejvíce dařilo v kategorii A1 (1. ročník) Veronice Vlkové z 1. B, která obsadila konečné 3. – 5. místo v rámci hodnocení kraje. V kategorii A2 (2. ročník) byl Kryštof Köhler z 2. A na 57. místě v kraji.  Obě tyto kategorie jsou dále nepostupové.

Do krajského kola se v kategorii A (3. – 5. ročník) probojovali z 1. stupně: Marie Pazderová z 5. A, a Tobiáš Popelka ze 4. A, kde obsadili 25. a 27. místo. V kategorii B (6. – 9. ročník) se do krajského kola nikdo neprobojoval.

Děkujeme všem žákům za účast v této populární soutěži a gratulujeme našim nejlepším.

Mgr. Iva Kaplanová