Logická olympiáda 2022

6. prosince 2022
Logická olympiáda 2022

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování.

V letošním ročníku se z naší školy do soutěže zapojilo celkem 60 žákyň a žáků. V základním kole se nejvíce dařilo v kategorii A1 (1. ročník) Václavu Marešovi z 1. B, který obsadil konečné 1. – 2. místo v rámci hodnocení kraje. V kategorii A2 (2. ročník) byl Vojtěch Vlk z 2. A v kraji nejlepší. Obě tyto kategorie jsou dále nepostupové.

Do krajského kola se v kategorii A (3. – 5. ročník) probojovaly tyto žákyně 1. stupně: Marie Pazderová ze 4. A, Nela Popelková, Lada Čeloudová a Eva Francová, všechny z 5. A. Z krajského kola do celostátního žádná z děvčat nepostoupila.

V kategorii B (6. – 9. ročník) postup do krajského kola jen těsně unikl Filipu Jozífovi z 9. A.

Děkujeme všem žákům za účast v této populární soutěži a gratulujeme našim nejlepším.

Mgr. Iva Kaplanová

Mgr. Olga Doskočilová