Mikulášský den v prvostupňových třídách i družině

8. prosince 2022
Mikulášský den v prvostupňových třídách i družině

Na pondělní mikulášský den se většina prvostupňových dětí těšila. Zároveň však na tvářích mnohých z nich byla patrná určitá nejistota, co vše setkání s čerty přinese?

Setkání čertů, Mikulášů i andělů bylo pro děti příjemné do chvíle, než se začaly číst jejich hříchy z knihy hříchů. Děti však slíbily, že se polepší a na své dětské hříchy si dají více pozor. Odměnou pro ně byl chutný perníček.

Příprava čertů, Mikulášů i andělů probíhala poctivě, žáci 9. A i 9. B nic nenechali náhodě a navzájem si své „podoby“ upravovali tak, aby se dětem líbili. Posuďte sami v naší galerii. Děti na oplátku kreslily podobizny čertů, Mikulášů i andělů, kteří za nimi dorazili do tříd a odpoledne i do družiny.

Už nyní se děti těší na příští rok, až za nimi zase zavítá „peklíčko a nebíčko“, a my děkujeme našim žákům z devátých ročníků za krásnou akci, kterou sami naplánovali a skvěle zvládli.

Ing. S. Penková

Mgr. Radka Svatoňová