Agyslingua 2022

24. dubna 2022
Agyslingua 2022
V letošním roce se naše škola již tradičně zapojila do jazykové soutěže Agyslingua, pořádané školou AGYS s.r.o. Pardubice.

Žákyně druhého stupně se nejprve účastnily školního kola, ze kterého se
kvalifikovaly Lucie Janková do kategorie B1 a Ella Krejčíková do kategorie
B1+. Soutěž měla několik částí a probíhala v několika dnech.

Děvčata nejprve nahrála pětiminutovou nahrávku dle předem zadaných kritérií, ve které se představily a mluvily o anglicky mluvících zemích, významných místech a historických událostech Velké Británie. Další částí soutěže byl online test zaměřený na dovednosti čtení a poslechu s porozuměním, reálie anglicky mluvících zemí a gramatiku. Poslední částí soutěže byla ústní online zkouška, které se účastnili soutěžící s nejvyšším počtem bodů z předchozích částí. Obě naše děvčata si v soutěži vedla skvěle a s ohledem na vysokou úroveň je 4. místo Elly Krejčíkové v kategorii B1+ velký úspěch.

Lucii a Elle ještě jednou gratuluji za celý tým angličtinářek a ráda bych jim poděkovala za reprezentaci školy. Přejeme spoustu dalších úspěchů i nadále.

Mgr. Eliška Krčálová

Mgr. Olga Doskočilová