Soutěž v anglickém jazyce

24. dubna 2022
Soutěž v anglickém jazyce
16. 3. 2022 se v Domě dětí a mládeže BETA v Pardubicích konalo okresní kolo soutěže v anglickém jazyce, kterého se zúčastnili dva zástupci naší školy.

Jednoho březnového rána tohoto školního roku jsme se společně s Matějem Šrámkem (7. A) a Eliškou Slabou (9. A) vydali na okresní kolo soutěže v anglickém jazyce. O půl deváté ráno jsme byli na značkách v DDM BETA Pardubice a prošli jsme prezencí. V devět hodin soutěž
začínala.

Nejprve Matěj s Eliškou zasedli v místnosti své kategorie, kde plnili první část soutěže, písemnou část. V písemné části je čekalo poslechové cvičení s porozuměním, takže plnili zadaný úkol na základě slyšeného textu. V této části si také splnili úkoly zaměřené na „Use of English“ a „spelling“ neboli správné použití anglických výrazů v textu a jejich správné hláskování.

Následovala ústní část, ve které se měli soutěžící za úkol krátce představit na úvod a poté se bez přípravy podílet na rozhovoru a popsat obrázek. Ústní zkoušky probíhaly jednotlivě před zkušební porotou. V této části se hodnotila jazyková kreativita, pohotovost, výslovnost, slovní zásoba a také gramatická správnost. Konkurence byla veliká, výkony velmi vyrovnané a i přes to, že se oběma v soutěži dařilo, se ani v jedné z kategorií nepodařilo obsadit první příčky a postoupit tak do krajského kola. Děti si ale ze soutěže odnáší nové poznatky, zkušenosti a na památku i účastnický list.

Mgr. Eliška Krčálová

Mgr. Olga Doskočilová