Projektový den - „Poznáš ptáky na krmítku?“

25. ledna 2021

Projektový den - „Poznáš ptáky na krmítku?“

V 2. oddělení školní družiny se minulý týden uskutečnil projektový den v rámci Šablony II EU s názvem „Poznáš ptáky na krmítku?“

Pod vedením paní vychovatelky Jitky Svrčkové a odborníka z praxe pana Viktora Šimka byly děti z homogenní skupiny poučeny o bezpečnosti a pravidlech chování během konání projektového dne. Děti se seznámily s obrázky ptáků, kteří létají v zimě do krmítek. K dispozici měly knihu Kapesní průvodce přírodou, encyklopedii a knihu Ptáci našich lesů a zahrad. Formou soutěže ve skupinách skládaly puzzle s ptačí tématikou. Paní vychovatelka dětem přečetla Vrabčí příběh z knihy Čim, Čára a zahrada. Děti si ve skupinové práci vystřihly ptáčky a krmítko, které si vybarvily a nalepily na kartón. Odborník z praxe dětem pouštěl nahrávky zpěvu ptáků z mobilní aplikace Hlasy ptáků. Děti se snažily rozeznat zvuky nejznámějších ptáčků např. vrabce, kosa, sýkorky. Na závěr si děti vyrobily jednoduché ptačí krmítko z papírových ruliček, sádla a ptačího zobu. Venku je s odborníkem zavěsily na stromy v areálu základní školy a v příštích dnech budou s paní vychovatelkou pozorovat, jestli ptáčci na krmítka létají. Projektový den se nám vydařil, děti se s nadšením zapojily do jednotlivých činností a určitě si podobné krmítko vyrobí doma s rodiči.

Klára Knotková

Projektový den - Polytechnické vzdělávání 20. ledna 2021 Sjezdovka ve školní družině 28. ledna 2021