Barokní zámek Potštejn

22. prosince 2018
Barokní zámek Potštejn
Jako vánoční výlet jsme tento rok pro děti vybrali nádherný barokní zámek Potštej, který byl postaven v roce 1749. Cesta autobusem nám sice trvala něco málo přes hodinu, ale stálo to zato.

Děti byly pohoštěny v zámecké cukrárně teplým čajem a sladkou dobrotou, poté jsme se mohli všichni odebrat k prohlídce zámku. Nebyla to obvyklá prohlídka zámku, jak všichni známe, prohlídka byla hraná a tudíž pro děti velmi zajímavá. Zámkem nás provázela Barunka, která se chtěla dostat do Betléma navštívit právě narozeného Ježíška.  Cestu jí ukazovala hvězda a chránil ji anděl Ariel. Procházeli jsme přes hory, kde pasáček pásl ovce. Dostali jsme se i do města Nazareth, viděli jsme tři krále a nakonec i právě narozeného Ježíška, kterému jsme zazpívali vánoční koledy. Pro děti to byl obrovský zážitek, současně se i něco dozvěděly. Posléze jsme se podívali i na nádherné betlémy. Tento výlet se velmi vydařil, děti byly nadšené a šťastné.