Projekt k finanční gramotnosti 8. B

28. ledna 2017

Open uri20170809 8649 qiy6wu?1561535524

e čtvrtek 19. ledna proběhl ve třídě 8. B projektový den z finanční gramotnosti, tentokrát na téma: Nákupy po internetu.

Žáci pracovali ve skupinkách, ve svých domácnostech. Nejprve jednotlivé skupinky seznámily ostatní s charakteristikou své domácnosti, připravily si seznam dárků, které by chtěly nakoupit. Všichni společně vyhledávali stejné dárky v nabídkových časopisech a srovnávali ceny zboží v kamenných a v zásilkových obchodech. Na příbězích ze sousedství objevovali chyby, kterých se fiktivní rodiny dopustily. Seznámili se se spotřebitelskými právy, pravidly zodpovědného užívání internetu a na modelovém příběhu řadili činnosti tak, jak má člověk postupovat při nákupu.

Samotný program byl proložen hrami a soutěžemi. Šestihodinová výuka uběhla jak voda a žáci se mohou těšit na nová témata.

Projekt k finanční gramotnosti 8. A 4. ledna 2017 Týden pro zdraví celoškolní projekt 12. dubna 2017