Zdravohrátky aneb kam na střední školu

4. ledna 2018
Zdravohrátky aneb kam na střední školu
V prosinci se žáci osmých a devátých tříd zúčastnili akce Zdravohrátky, která proběhla na Střední zdravotnické škole v Pardubicích. Tento projekt se uskutečnil pod záštitou Pardubického kraje.

Skupina dívek i chlapců z naší školy se celý den věnovala otázkám zdravotnictví. Účelem bylo ověřit si, zda by byla tato škola vhodná pro jejich další studium. Ať už v oboru zdravotnické lyceum, zdravotnický asistent nebo ošetřovatel. Stanoviště, na kterých si žáci vyzkoušeli své schopnosti a dovednosti i ověřili své vědomosti, byla rozličná. Jenalo se například o dentální hygienu, kardiopulmonální resuscitaci, zdravý životní styl, oční vady nebo prevenci infekčních onemocnění. Den plný zajímavých zážitků se všem líbil a doufáme, že jim pomohl i v otázce rozhodování o směřování na střední školu.

Veronika Haklová

Mgr. Olga Doskočilová