ZDRAVOhrátky 2023

18. prosince 2023
ZDRAVOhrátky 2023

6. prosince se 4 žákyně naší školy vydaly na Střední zdravotnickou školu Pardubice, kde se konaly každoroční ZDRAVOhrátky s cílem ukázat zájemcům , co vše obnáší práce ve zdravotnictví a co může škola nabídnout svým studentům.

Zúčastnily se Dagmar Dvořáková  a Tereza Šafářová z 9. A, Adéla Holubová a Adriana Dvořáková z 9. B, které mají zájem o studium na Střední zdravotnické škole.

Ve škole je nejdříve čekalo rozřazení do týmů. Naše děvčata vytvořila soutěžní tým se ZŠ Opatovice nad Labem. Následně absolvovaly různé soutěže na 6 stanovištích - popis tělesných částí a orgánů člověka v angličtině, první pomoc, včetně nácviku nepřímé srdeční masáže (jak u dospělého, tak u miminka). Také měly možnost si vyzkoušet, jak se cítí lidé s nějakým handikepem: například s poškozeným pohybovým aparátem, se špatným zrakem apod. Na závěr je čekal vědomostní kvíz.

Závěr dne byl ve znamení vyhodnocení všech aktivit. Ve vědomostním kvízu sice obsadily až pomyslné „bramborové" 4. místo. V praktické části ale získaly 1. místo. Byly i pochváleny za prováděnou resuscitaci. Jedná se o dívky, které se již vloni úspěšně zúčastnily soutěže Mladý zdravotník ČČK. Tento den strávený na půdě SZŠ jim pouze potvrdil, že chtějí jít správnou cestou, směr zdravotnictví.

Všem přeji zdárné absolvování přijímacích zkoušek a otevření pomyslných vrátek na zdravotnickou školu.

Další fotografie a videa můžete zhlédnout zde.

Ing. Lada Richterová, Ph.D.