Výlet do vzdělávacího střediska Planeta v Hlinsku a na Veselý Kopec

7. června 2024
Výlet do vzdělávacího střediska Planeta v Hlinsku a na Veselý Kopec

Ve středu 5. 6. se druháci vydali na školní výlet do interaktivního vzdělávacího stědiska Planeta v Hlinsku a do skanzenu na Veselém Kopci. 

Cestu jsme měli velice příjemnou a klidnou, pan řidič nás vezl bezpečně krásnou krajinou malých vesniček, luk a polí. V Hlinsku jsme zahájili v interaktivním vzdělávacím centru Planeta, kde děti aktivně prozkoumaly naši zeměkouli - její vnitřek (kamenný základ planety), vzdušný obal i hydrosférický (modrý) obal. Zkusili jsme vyrábět elektřinu vlastním pohonem, na videích viděli, jak koluje voda naší krajinou, a prošli si prostory, kudy putuje kapka vody. Byli jsme svědky tornáda a rozpohybovali obří mixér. 
Poté jsme se přesunuli do skanzenu, kde nás paní průvodkyně vyzkoušela ze znalostí řemesel - děti uspěly na výbornou. Prohlédli jsme si pět roubenek, kde jsme viděli tkalcovský stav, dílnu klempíře, velké kovářské dmychadlo, petrolejku i dřevěnou pračku a mandl...a mnoho dalších zajímavostí.
Poznávání jsme ukončili na Veselém Kopci, kde jsme si odpočinuli a  snědli výborné domácí řízečky. V lesním areálu jsme si našli plácek na hraní kuliček, nechyběl ani poklad a radostná nálada z her a krásné přírody. 

Mgr. Jitka Kyclová

Fotogalerie