Výlet do Prahy 7. B

13. června 2024
Výlet do Prahy 7. B

Dnes se třída 7. B vydala do našeho hlavního města na celodenní výlet. Prohledli jsme si skvosty matičky Prahy a navštívili místo, kam se jen tak každý nepodívá.

Po příjezdu vlaku na hlavní nádraží jsme se vydali směrem k jednomu ze symbolů Prahy, Václavskému náměstí a Národnímu muzeu. Protože jsme si přáli vidět to, co ostatní turisté mířící do české metropole, již před 10 hodinou jsme zaujali stategické místo pod pražským orlojem a sledovali jsme střídající se apoštoly. S blížícími se prázdninami bylo Staroměstské náměstí plné zahraničních návštěvníků, čehož jsme využili a žáci měli možnost vyzkoušet si v praxi angličtinu. Zjistili tak, že do Prahy míří turisté z daleké Brazílie, Japonska, Georgie, Keni či Itálie.

Naše cesta dál směřovala ke Karlovu mostu, kde jsme si pripomněli trochu historie a s pohledem na Hradčany jsme viděli poslední cíl naší pěší toulky Prahou. Na Pražském hradě byl očividně jiný ruch a jak jsme podle vyvěšených vlajek brzy pochopili,  očekával se příjezd slovenské delegace. 

Poslední část našeho výletu byla v ČNB, vstoupili jsme do prostor trezoru a zjistili jsme, kolik váží zlatá cihlička.

Celý den nás po Praze provázela ovečka Shaun, panovala dobrá nálada, byli jsme vděční za krásné počasí. A protože nejsme z cukru, pár kapek na konci výletu nám náladu nezkazilo.

Důvodů, proč se do Prahy vrátit, je mnoho, tak třeba o prázdninách :-)

Mgr. Pavel Firman

Mgr. Alena Srkalová

Fotogalerie