Výlet 7. B

28. června 2021
Výlet 7. B
V pátek 25. června se žáci po dlouhé době vydali na společný školní výlet. Všichni jsme se těšili na procházku v přírodní rezervaci Peliny u Chocně.

Obloha vypadala zpočátku hrozivě, ovšem kromě pár kapek nám počasí přálo. Žáci prošli trasu mezi Chocní a Brandýsem nad Orlicí, v přírodní rezervaci si vyslechli připravené referáty spolužáků, kteří si zjistili informace o zdejší přírodě, opukových skalách, chráněných rostlinách a různých druzích živočichů. Podél břehů Tiché Orlice jsme došli k vítanému občerstvení a v Brandýse se zastavili u pomníku J. A. Komenského. Zde děti úspěšně zdolaly i místní habrový labyrint, inspirovaný dílem Komenského – knihou Labyrint světa a ráj srdce. Všichni jsme měli radost, že se výlet na konci sedmého ročníku mohl uskutečnit, a doufáme, že nás čeká ještě mnoho hezkých společných zážitků.

Mgr. Radka Svatoňová