Úspěchy ve 3. kole Ligy škol v orientačním běhu

29. března 2026
Úspěchy ve 3. kole Ligy škol v orientačním běhu

Ve středu 25. března 2026 se žáci naší školy zúčastnili 3. kola Ligy škol v orientačním běhu, které proběhlo ve svítkovském lese v Pardubicích. V konkurenci 278 závodníků ze 17 škol si vedli velice dobře a potvrdili své dlouhodobě výborné postavení mezi školami v našem regionu.

Náročné podmínky závodu prověřily nejen fyzickou připravenost dětí, ale především schopnost orientace v terénu, práci s mapou a samostatné rozhodování. Naši žáci se s těmito nároky vyrovnali velmi dobře, stejně tak jako s úkolem, který samotnému závodu předcházel - zvládnout se po čtvrté vyučovací hodině společně přesunout za pomoci autobusu i městské hromadné dopravy na samotné shromaždiště na okraji lesa ve Svítkově. 

Závod se uskutečnil za zataženého počasí s teplotou okolo 10 °C a výborných výsledků dosáhly zejména naše dívky. V kategorii D10 obsadila Tina Slouková 4. místo, v kategorii D12 na ni navázala Ela Slouková, která rovněž skončila na 4. místě. Hned za ní se umístila Karla Čeloudová na 5. místě a do první desítky se zařadila také Ella Gančarčíková (8. místo). Velmi dobrým umístěním se prezentovaly i Natálie Geringová či Adriana Kárníková, pro níž se, coby žákyni prvního ročníku, jedná o vynikající výsledek.

V kategorii chlapců H10 se do první poloviny startovního pole prosadili Petr Kalhous (12. místo) a Václav Coufal (15. místo), ovšem i ostatní závodníci bojovali s tratí se ctí a sbírali cenné zkušenosti.

ZŠ Sezemice obsadila ve 3. kole 6. místo a v průběžném pořadí jsme po třech kolech poskočili dokonce na výborné 5. místo. Zvláštní ocenění si zaslouží žáci prvních ročníků, kteří se závodu účastnili poprvé - pro mnohé z nich šlo o první zkušenost s během v náročnějším terénu. K závodu přistoupili zodpovědně, s nasazením a odvahou a je zjevné, že naše škola má v orientačním běhu velice slibnou budoucnost.

Velmi dobře lze ovšem hodnotit celkový přístup všech účastníků během celé akce, žáci reprezentovali školu nejen svými sportovními výkony, ale i chováním, vzájemnou podporou a odpovědným přístupem k plnění úkolů. Děkuji tedy všem žákům za vzornou reprezentaci školy a přeji mnoho úspěchů v závěrečném kole soutěže.

Závěrečné poděkování pak patří panu učiteli Václavkovi za jeho dlouhodobou přípravu našich běžců a komunikaci s pořadateli akce a také paní asistentce Kateřině Pavlové, která svou obrovskou pomocí při dohledu nad žáky v průběhu celého odpoledne hrála zásadní roli v tom, že celá akce proběhla bez sebemenších problémů a k radosti nás všech.

Výsledky našich žáků:

D10

4. místo – Tina Slouková

14. místo – Adriana Kárníková

25. místo – Izabela Rozsypalová

30. místo – Emma Roubalová

D12

4. místo – Ela Slouková

5. místo – Karla Čeloudová

8. místo – Ella Gančarčíková

15. místo – Natálie Geringová

28. místo – Agáta Rubešová

H10

12. místo – Petr Kalhous

15. místo – Václav Coufal

24. místo – Michal Bartel

26. místo – Tomáš Novák

H12

35. místo – Adam Krátký

H14

40. místo – Václav Vojtíšek

Mgr. Lukáš Knaute

Fotogalerie