Úspěchy v atletickém čtyřboji

12. října 2022
Úspěchy v atletickém čtyřboji

Třída 3. B se v loňském školním roce svými vydařenými výkony během hodin tělesné výchovy dokázala umístit na třetím místě v celém Pardubickém kraji v takzvaném Atletickém čtyřboji, pořádném Českou unií sportu.

Ve středu 12.10. se v kulturním domě ve Starém Hradišti konal slavnostní ceremoniál u příležitosti vyhlášení nejúspěšnějších tříd a sportovců z řad dětí 1. stupně všech zúčastněných základních škol. Dva zástupci z naší třídy, Mára Mitrovský a Ellinka Gančarčíková, coby naši bodově nejproduktivnější sportovci, převzali medaile pro každého žáka a velký pohár pro celou třídu za celkové 3. místo z 22 tříd napříč celým krajem. V konkurenci tolika dalších škol, včetně těch sportovně zaměřených, se jedná o úspěch, jakého si ve třídě velice vážíme. Děti ve všech měřených disciplínách (sprint, vytrvalostní běh, hod míčkem, skok daleký) předváděly výkony plné odhodlání, vzájemně se podporovaly k co nejlepším výsledkům a snahou o zvládání techniky jednotlivých disciplín dávaly jasně najevo svou touhu přispět třídě k co nejlepšímu průměrnému bodovému zisku.
Děkuji tedy všem žákům ze třídy za jejich snahu, skvělé výkony a přínos pro kolektiv - na úspěchu má důležitý podíl úplně každý. Zároveň gratuluji vítězné třídě, kterou je v naší kategorii parta z pardubické sportovní ZŠ Benešovo náměstí, a hlavně pak naší sezemické loňské 1. B paní učitelky Olgy Šimkové, jež si rovněž vysportovala ve své kategorii vynikající třetí místo!

Mgr. Lukáš Knaute