
Dne 10. 6. 2026 se žákyně naší školy zúčastnily regionálního kola soutěže Mladý zdravotník Českého červeného kříže pro Královéhradecký a Pardubický kraj. Soutěž proběhla v areálu generálního ředitelství Lesů ČR, v lokalitě na počátku Hradeckých lesů.
Naše děvčata (Barbora Formanová, Sofie Schejbalová, Vanesa Běloušková (z 9. B), Tereza Perná (9. A ) a Vanesa Krajíčková (8. A)) si v silné konkurenci vedla velmi dobře a v celkovém hodnocení obsadila krásné 4. místo. Samotný průběh soutěže však nebyl jednoduchý a stal se pro ně i velkou zkouškou trpělivosti a adaptability.
Organizace akce byla značně chaotická, pořadatelé například dlouho nevěděli, zda se soutěž na místě vůbec uskuteční. Orientaci v terénu komplikovala i přítomnost významné politické návštěvy. Soutěžící obdrželi mapy bez vyznačených stanovišť, což znamenalo, že jednotlivé úkoly museli sami vyhledávat. Nebyl stanoven ani přesný časový harmonogram a na některých stanovištích tak docházelo k dlouhému čekání, místy i ve vytrvalém dešti.
Navzdory těmto podmínkám se žákyně snažily zvládnout všechny disciplíny co nejlépe. Po ukončení soutěže však došlo k chybě v přepisu bodování jedné z disciplín, která je nakonec připravila o lepší umístění. I přes okamžitou reklamaci na místě a následné odvolání e-mailem nebylo bodové hodnocení upraveno a tým tak skončil na bramborovém 4. místě.
Celá zkušenost pro děvčata nebyla jen o zdravotnických znalostech a dovednostech, ale také o schopnosti zvládat stres, nejistotu a situace, které nelze ovlivnit. I to je důležitá součást přípravy do reálného života.
Děvčatům děkuji za úžasnou reprezentaci školy a opravdu vysoké nasazení v nelehké soutěži.
Ing. Lada Richterová, Ph.D.