Turnaje basketbalistů

25. června 2017
Turnaje basketbalistů
I v letošním školním roce na naší škole probíhal kroužek basketbalu.

Protože některé děti už postoupily na druhý stupeň, bylo nutné kroužek rozdělit na starší a mladší hráče. A samozřejmě i letos se basketbalisté účastnili svých turnajů

V Holicích se dne 23. 11. 2016 konal turnaj pro šesťáky a sedmáky. V této věkové kategorii už hrají zvlášť chlapci a dívky. Oba týmy bojovaly ze všech sil, klukům se podařilo vybojovat remízu s vítězem celého turnaje, týmem z Gymnázia Holice. Protože v družstvech chlapců i dívek hrají většinou šesťáci, není tolik podstatný výsledek, ale zejména zisk nových zkušeností, které děti v příštím roce určitě zúročí.

Mladší žáci se zúčastnili tradiční Ligy škol. Turnaje probíhaly během celého školního roku a i v tomto turnaji, který je určen pro čtvrťáky a páťáky, doufáme, že se nám letošní sedmé místo podaří příští rok vylepšit.

Další turnaj, kterého jsme se letos zúčastnili, byla kvalifikace na příští ročník Jr.NBA League. Zde jsme potřebovali vyhrát alespoň jeden zápas, abychom postoupili do hlavní části turnaje, který proběhne v příštím školním roce. Přísná pravidla dovolovala účast pouze třeťákům a čtvrťákům, takže si letos zahráli opravdový turnaj všichni basketbalisté. Podařilo se nám zdolat tým z Dašic a příští školní rok se děti mohou těšit na hlavní část turnaje.

Protože Liga škol byla skvěle zorganizovaná a děti dostaly za své výkony poukázky do restaurace Mc Donald´s, letošní náročnou sezonu jsme zde společně zakončili.