Turisticko – adaptační kurz tříd 6. A a 6. B

12. října 2021
Turisticko – adaptační kurz tříd 6. A a 6. B
Začátkem měsíce října (v týdnu od 4.10. do 8.10.) se uskutečnil turisticko – adaptační kurz tříd 6. A a 6. B. Společné chvíle prožili žáci v Krkonoších v okolí Liščí hory nad Pecí pod Sněžkou.

Každodenní náplní byl samozřejmě pěší výlet. Jedním z nich byla i túra na vrchol nejvyšší hory České republiky, kterého všichni zdárně dosáhli. Na programu byly také sportovní a stmelovací aktivity. Zpestřením byly různé hry, kvízy a soutěže. Při nepřízni počasí se dostalo i na matematiku a český jazyk. Děti si také vyslechly přednášku o práci v horské službě a mohly se zeptat na vše, co je k tomuto tématu zajímalo.

Dětem se pobyt na horách moc líbil, domů odjížděly spokojené. Užily si nejen času pospolu, ale také krásné podzimně zbarvené horské přírody. V paměti jim z těchto dní jistě zůstanou bohaté zážitky.

Mgr. Barbora Jirsová

Mgr. Marie Krátká