Třídní projekt na téma "Detektivové"

25. října 2016
V úterý 18. 10. se žáci třídy 5. A přičinili o příjemnou hodinu čtení, a to díky výsledku jejich skupinové práce při tvorbě projektu, souvisejícího s tématem detektivního románu.

Děti si ve skupinách dva týdny zpracovávaly jakýkoliv detektivní příběh, jehož ztvárnění (např. formou dramatizace) poté představily na hodině ostatním spolužákům, hádajícím konečnou zápletku příběhu. Nechybělo ani následné čtení a vyšetřování případu ze školního prostředí, či odhalování motivu a způsobu vraždy po boku komiksové postavy Sherlocka Holmese. Doufejme, že zpřístupnění světa detektivního žánru, jednoho z nejpopulárnějších napříč celou současnou literaturou, napomůže vzbudit tolik potřebný zájem dětí o čtení s porozuměním textu.