Spisovatelé z 5. A

24. srpna 2017
Spisovatelé z 5. A
Po několika měsících se žáci třídy 5. A konečně dočkali a do jejich rukou dorazil tolik očekávaný výsledek jejich dlouhodobého snažení - kniha s názvem "Maxíkova dobrodružství", která je autorským dílem samotných dětí.

Již od konce ledna každý žák ze třídy vymýšlel a psal svůj vlastní příběh o třídním maskotovi, klokánku Maxíkovi. Po společné revizi a odůvodnění chyb následovala fáze ilustrací, díky kterým jsou jednotlivé pohádky a povídky v knížce doplněné rovněž obrázky dětí. To, že někteří žáci ke svému jednomu příběhu napsali do knihy i druhý se zcela jiným obsahem, svědčí o faktu, že na knížce pracovali s radostí a nadšením, byť jim tvorba textu od jeho vymýšlení až po psaní na počítači zabrala spoustu času. Maxíkova dobrodružství tak nabízí minimálně jeden příběh od každého z žáků a vzhledem k tomu, že nechybí ani další pohádky psané v anglickém jazyce, či tvořené ve volném čase skupinově, obsahuje celá knížka hned 24 příběhů na 104 stranách.
Chcete-li se sami dozvědět, jak se Maxík dostal do 5. A, kam až doletěl ve vesmíru, proč měl konflikt se zlými tygry, nebo jak se mu líbilo na dovolené v Řecku, můžete si Maxíkova dobrodružství stáhnout v pdf souboru a sami se přesvědčit o nadějné spisovatelské budoucnosti žáků naší školy. Nezapomeňte si ovšem dát pozor na Maxíkův hororový speciál, po jehož přečtení jistě prožijete pár bezesných nocí...

Lukáš Knaute

Mgr. Olga Doskočilová