Spaní ve škole 4. B

17. prosince 2023
Spaní ve škole 4. B

V pátek 15.12., po poctivě odvedené práci v průběhu dalšího adventního školního týdne, se třída 4. B sešla odpoledne znovu zpět na místě činu. Ve škole se totiž konala naše společná přespávačka, na kterou se děti těšily již několik týdnů.

Nadšení žáků z akce bylo patrné od prvních chvil, kromě spacích a hygienických potřeb do školy donesli i mnoho dobrot, které zaručovaly, že hlad rozhodně nikoho trápit nebude. První desítky minut probíhaly tradičně ve znamení projevů přemíry nadšení a energie, která podobné akce doprovází – děti se do svých radovánek pustily tak srdnatě, že se o nich jistě vědělo i v dalekém okolí školy…  Mezi následující společné aktivity patřilo například vaření ve skupinkách (děti se samy zaúkolovaly obstaráním surovin a společnými silami zvládly připravit dvě bábovky, vánočky a ovocné moučníky), skládání vědecké laboratoře, deskové hry či tradiční promítání filmu Sám doma.

Po brzkém probuzení náš společný program ještě pokračoval, jeho nejvýznamnějším bodem byla jistě degustace všech upečených dobrot, které se všem skupinám moc povedly.

Celá akce tedy byla moc vydařená a není divu, že před jejím koncem třídou zaznívaly hlasy, že její budoucí opakování by zasloužilo trvání po dobu celého víkendu… Děkuji všem dětským účastníkům za bezproblémový a dobrou náladou nabitý průběh celého společného času, paní vychovatelce Věře Ryšavé za vstřícnou pomoc při zajištění aktivit a dohledu a panu učiteli Václavkovi a paní učitelce Motyčkové za spolupráci v průběhu večera.

Mgr. Lukáš Knaute