Soutěž v jazyce španělském - školní kolo

25. února 2024
Soutěž v jazyce španělském - školní kolo

Během února proběhl první ročník soutěže v jazyce španělském na naší škole. Soutěžili jsme v II. kategorii, která je určena žákům 8. a 9. ročníků základních škol, 3. a 4. ročníkům osmiletých gymnázií a 1. a 2. ročníků šestiletých gymnázií. Soutěž organizuje Fakulta mezinárodních vztahů VŠE v Praze.

Cílem soutěží je rozvíjet zájem žáků o cizí jazyky, umožnit talentovaným žákům porovnat úroveň vlastních jazykových znalostí s ostatními, posilovat jejich motivaci ke studiu a zvýšit úroveň komunikace právě v cizím jazyce. Žáci devátých tříd naší školy mají možnost učit se španělsky už druhý rok, a tak jsme se rozhodli zorganizovat školní kolo jazykové soutěže.

Školní kolo probíhalo ve dvou částech, písemné a ústní. Do první písemné části soutěže se zapojilo 25 žáků z devátého ročníku a čtyři nejlepší postoupili do částí druhé, kde prokázali své schopnosti v ústním projevu.

Soutěžící měli za úkol se španělsky představit, pohovořit o svých zálibách ve volném čase, popsat svou rodinu, místo, kde žijí, a popsat obrázek. Na závěr si finalisté připravili konverzaci v podobě krátkého rozhovoru v restauraci. Hodnocení všech výkonů bylo velmi těsné a nakonec dopadlo následovně:

1. místo - Karolína Janečková, 9. B (60 bodů, postup do krajského kola)

2. místo - Miroslav Schejbal, 9. A (59 bodů)

3. místo - Markéta Dašková, 9. B (58 bodů)

4. místo - Matěj Šrámek, 9. A (50 bodů)

Všem žákům, kteří se do prvního ročníku soutěže zapojili, děkujeme a gratulujeme ke krásným výsledkům.

Naší vítězce přejeme hodně štěstí do krajského kola, které se bude konat 26. 3. 2024 v Centru celoživotního vzdělávání na Gymnáziu Mozartova v Pardubicích.

Mgr. Alena Srkalová

Mgr. Eliška Krčálová