Soutěž v jazyce anglickém 2023

28. března 2023
Soutěž v jazyce anglickém 2023

Alice Netíková (7. B) a Nela Čeloudová (9. B) se zúčastnily okresního kola soutěže v jazyce anglickém, které se konalo 22. 3. 2023 v Pardubicích v Centru celoživotního vzdělávání.

Ještě před jarními prázdninami se konalo školní kolo soutěže v jazyce anglickém a to ve dvou kategoriích:

1. 6. - 7.ročník

2. 8. - 9. ročník

Školní kolo soutěže se skládalo z písemného testu a ústní zkoušky, na kterou bylo pozváno pět nejlepších soutěžících z každé kategorie. Jelikož výkony soutěžících byly nejen vyrovnané po stránce jazykové, ale také velmi osobité a originální, porota ve složení čtyř vyučujících anglického jazyka měla vskutku nelehký úkol. Do okresního kola nakonec postoupily právě Alice a Nela.

Okresní kolo soutěže v jazyce anglickém se konalo v Centru celoživotního vzdělávání v Pardubicích. Po zahájení soutěže čekal soutěžící písemný test, který se skládal z poslechové části a správného použití anglických výrazů v textu. Následovala ústní část, kde bylo za úkol se představit, krátce pohovořit o svých zájmech a popsat obrázek. I přes skvělý výkon naše žákyně nepostoupily do krajského kola a ze soutěže si tak odnášejí cenné zkušenosti a účastnický list na památku.

Těšíme se z aktivity našich žáků a je pro nás radost jejich talent a snahu podporovat.

Mgr. Lucie Dlouhá

Mgr. Eliška Krčálová