Soutěž 5 jazyků na pódiu

18. ledna 2022
Soutěž 5 jazyků na pódiu
Naše škola se zúčastnila 8. ročníku jazykově umělecké soutěže 5 jazyků na pódiu. Soutěž za podpory Pardubického kraje a města Holice pořádá Gymnázium Dr. Emila Holuba v Holicích.

Žáci 2. stupně ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií pardubického a královéhradeckého regionu předvedli svůj um v jedné z 5 kategorií rozdělených podle jazyků (angličtina, němčina, francouzština, španělština, ruština). Mohli si vybrat A) zpěv s doprovodem karaoke, nebo B) mluvené slovo – autorský rozhovor.

Z důvodu zhoršující se covidové situace soutěž nakonec musela proběhnout online. Nahrávky písní a rozhovorů tedy byly zaslány organizátorům soutěže do pátku 26. 11. do 14:00 ve formátu MP4. Výsledky nás velice mile překvapily.

Organizátoři soutěže si pochvalovali nejen krásně připravená vystoupení, zajímavý výběr písní a tvořivý přístup k dialogům, ale i výborné nápady k jejich zpracování. Diplomy a odměny byly zaslány na adresu naší školy, předání tedy proběhlo na naší půdě.

Žákyně třídy 7. B Tereza Zelendová, Valérie Ryšavá a Bára Kloučková, obdržely čestné uznání, diplom a drobné odměny za zpěv písně "7 Years" od interpreta Lukase Grahama.

Žákyně Šimková Barbora a Kochwasserová Petra z 8. B obdržely za rozhovor "The Little Prince" od Antoine de Saint-Exupéryho rovněž čestné uznání.

Žákyně Brutarová Natálie a Kolmanová Klára, také z 8. B, se umístily na krásném 2. místě v kategorii B, jejich podcast nesl název "Fake news".

Žákyním, které se soutěže zúčastnily, nezbývá než vzkázat: ‚‚It sounds bright, your voice and mind", což bylo motto soutěže, které beze zbytku naplnily. Ještě jednou jim srdečně gratulujeme a doufáme, že jejich neutuchající nadšení a skvělé umístění bude inspirací i pro všechny ostatní žáky naší školy.

Mgr. Lucie Dlouhá