Soptíkovo lyžování

22. února 2020
Soptíkovo lyžování
V týdnu od 3. do 7. února měly děti z prvního stupně již počtvrté možnost zúčastnit se odpoledního lyžařského kurzu. Přestože počasí v pondělí lákalo spíše na vodní lyže, 80 odvážných lyžařů z naší školy nastoupilo po vyučování do autobusu a vyrazili jsme do Olešnice v Orlických horách.

Sníh na sjezdovce byl sice jen umělý, ale dětem to nevadilo a spokojeně lyžovaly v malých skupinkách. Pod vedením zkušených instruktorů se zdokonalovaly v lyžařských dovednostech. V dalších dnech už se počasí na horách zlepšilo, na sjezdovku napadl čerstvý sníh, který vydržel až do konce týdne. V pátek si děti vyzkoušely atmosféru opravdových lyžařských závodů. Nejrychlejší závodníci získali diplomy a drobné ceny. Všechny děti si odvezly vysvědčení, na němž mají zaznamenáno, co všechno z lyžařských nebo snowboardových dovedností už zvládnou. Podle slov spokojených rodičů není přínosem tohoto kurzu pouze pokrok v lyžování, ale u dětí se rozvíjí mnoho dalších dovedností a hlavně samostatnost při pobytu na horách.

Mgr. Hana Kašparová

Mgr. Olga Šimková