Skvělé výkony na turnaji v přehazované

6. února 2020

Img 20200206 073301

Ve čtvrtek 6. 2. se žáci tříd 5. A a 5. B zúčastnili turnaje v přehazované v Moravanech.

Součástí turnaje byla i pro nás velice komplikovaná cesta do Moravan a zpět, během které jsme vystřídali hned čtyři dopravní prostředky. Po celou dobu však panovala dobrá nálada, ke které je důvod i nyní, po konečném vyhlášení vítězů.

Naše třídy totiž obsadily v konkurenci šesti silných týmů 2., respektive 4. místo.

Tým 5.A ve složení Zdenda Kaleja - Vojta Tichý - Dominik Nešetřil - Radim Skryja - Natálka Kopecká - Terezka Šafářová - Nikolka Bidlová - Adélka Pecková se statečně pral se svými soupeři a nevzdal se až do úplného konce, byť v závěru turnaje již nebyl ve hře o nejvyšší příčky.

Děti z 5.B, jmenovitě Matěj Moravec, Matěj Lučan, Vojta Bubeník, Kája Janečková, Markétka Dašková, Adrianka Dvořáková, Zuzka Hájková a Barča Kloučková byly dokonce ve hře o pohár pro vítěze až do samého konce. Poté, co z pěti utkání odešel tým čtyřikrát jako vítěz a jeden zápas skončil nerozhodně, následovalo rozhodující bonusové tříminutové nastavení mezi Sezemicemi a domácími z Moravan.

Bohužel ani po heroickém výkonu se nepodařilo našim sportovcům zvrátit vítězství na svou stranu, a tak se po výhře nejtěsnějším rozdílem radovali z prvenství Moravanští, kteří využili výhodu domácího prostředí a podpory publika.

Za veškeré tréninky, skvělý přístup v průběhu celého turnaje, odhodlání, příkladné sportovní chování i skvělé výkony si naši žáci zaslouží velkou pochvalu.

Mgr. Lukáš Knaute

Pomoc pro Austrálii 4. února 2020 Olympiáda škol v šachu 17. února 2020