Recitační soutěž

23. února 2018
Recitační soutěž
V jednotlivých třídách 1.stupně naší školy proběhla na začátku měsíce února třídní kola recitační soutěže.

Učitelé spolu se svými žáky vybrali nejlepší zástupce do školního kola. To se konalo 15. února odpoledne. Ve třech kategoriích se porotě (Kateřina Enderová, Iva Báchorová, Olga Šimková a Monika Dobruská) představilo 25 dobře připravených recitátorů. Všichni zabojovali s trémou a předvedli pěkné výkony. Porota neměla lehkou práci, nejobtížnější rozhodování ji čekalo při posuzování nejstarších dětí. Mezi žáky 4. a 5. tříd byla totiž konkurence největší. Nakonec bylo rozhodnuto takto:

1. třídy:
1. místo - Adélka Sobotková
2. místo - Vendulka Davidová
3. místo - Terezka Škodová

2. + 3. třídy:
1. místo - Eliška Krejčíková
2. místo - Markétka Dašková
3. místo - David Jirásek

4. + 5. třídy:
1. místo - Sandra Horáková
2. místo - Žaneta Málková
3. místo - Barbora Šimková, Tereza Ptáčková, Sabina Marečková

S výsledky svého snažení byli žáci seznámeni v pondělí 19. února. Nejlepší z nich si odnesli diplomy a zasloužené ceny. Všichni další účastníci soutěže obdrželi pochvalu a drobnou odměnu. V okresním kole, které proběhne 1. března v Pardubicích, budou naši školu reprezentovat Sandra Horáková, Žaneta Málková a Barbora Šimková. Děvčatům přejeme hodně úspěchu!

Mgr. Monika Dobruská