Pythagoriáda 2022

14. prosince 2022
Pythagoriáda 2022

Pythagoriáda je matematická soutěž pro žáky 2. stupně, kdy žáci mají za úkol vyřešit během šedesáti minut patnáct úloh. Každý ročník má svou soutěžní kategorii. Úspěšným řešitelem se stává žák, který správně vyřeší minimálně deset úloh. V letošním ročníku soutěže ze školního do okresního kola postoupilo sedm žáků naší školy.

Do okresního kola, které se konalo 22. listopadu v Pardubicích, postoupila Michaela Josková ze 7. B, Adam Šimon, Adam Komers, Filip Jozíf, Eliška Kamenická z 9. A a Olga Keřková z 9. B. V okresním kole na soutěžící čekalo opět patnáct náročných matematických úloh. Nejvíce se v soutěži dařilo Olze Keřkové, která se stala s deseti body úspěšným řešitelem okresního kola.

Děkuji všem žákům za vzornou reprezentaci školy.

V příloze článku se můžete podívat na zadání úloh letošního školního i okresního kola.

Mgr. Iva Kaplanová

Mgr. Olga Doskočilová