Projektový den ve 3. A

4. dubna 2016
Projektový den ve 3. A
Úterý 22. března bylo na celém prvním stupni naší školy zasvěceno dopravní výchově. Žáci 3. A si nejprve zopakovali nejdůležitější dopravní značky a pravidla, kterými se musí řídit ve své roli chodců a cyklistů.

Potom jsme využili velmi zdařilé stránky BESIPU a především jejich interaktivní verzi. Zaměřili jsme se na význam reflexních prvků pro ochranu chodců a cyklistů. Další program byl pro nás připraven v tělocvičně. Nejprve to byly ukázky poskytnutí první pomoci a následovaly praktické činnosti na několika stanovištích se strážníky Městské policie Sezemice. Potěšující bylo, že děti byly úspěšné a za své znalosti a dovednosti si zasloužily pochvalu. Po návratu do třídy si každý žák vybral a vybarvil omalovánku s dopravní tématikou. Domů si všechny děti odnesly zaslouženou odměnu – pexeso nebo omalovánky a reflexní pásek.