Prezentiáda aneb Odhal sílu svých slov

28. března 2023
Prezentiáda aneb Odhal sílu svých slov

Letošního již 15. ročníku se zúčastnil i tým z naší školy. Hned napoprvé se tomuto týmu podařilo postoupit do krajského kola, které se konalo 28. 3. v aule Gymnázia Mozartova v Pardubicích.

Prezentiáda je projekt zaměřený nejen na prezentační dovednosti.  Soutěž rozvíjí nejdůležitější dovednosti, které časopis Forbes označuje jako nutné k efektivnímu zapojení v moderní společnosti. Například: digitální a informační gramotnost, kreativita, spolupráce a emoční inteligence.

Tým naší školy 2v1 ve složení Karolína Nicol Čiháková a Tereza Šafářová z 8. A měl před sebou v polovině února nelehký úkol. Dívky si musely vybrat jedno ze zadaných témat - 1 + 1 nebo Bylo nebylo a zpracovat na toto téma prezentaci a natočit krátké video, kde představí svůj tým a hlavní myšlenku prezentace. Termín odevzdání byl 3. 3. Vše zvládly na výbornou a čekaly na výsledky nominačního kola.

Povedlo se, o jarních prázdninách přišla nominace do krajského kola. Přestože se do pražského Grandfinále náš tým neprobojoval, nasbíral cenné zkušenosti a podněty od pětičlenné poroty. Vybraným tématem bylo 1 +1, porota ocenila originální přístup k tématu, které dívky pojaly jako průzkum, i vhodné oblečení, které nebylo u všech týmů samozřejmostí.

Jak viděl krajské kolo moderátor a jeden z porotců Vojtěch Volf, si můžete přečíst zde

Mgr. Olga Doskočilová