Přebor škol v orientačním běhu

9. června 2016
Ve středu 25. května reprezentovalo 15 žáků naši školu na Přeboru škol v orientačním běhu, který se letos konal na Studánce s centrem na hřišti u ZŠ Dubina.

Běželo se za teplého jarního počasí na mapě Studánka. Naši žáci i v tomto závodě potvrdili dobrou jarní formu z Ligy škol a závod dokončili na velmi pěkných místech. Podobně jako v loňském roce jsme byli úspěšní v nejmladší kategorii DH5 (1. stupeň do 5. ročníku), kde jsme se ziskem 27 bodů obhájili loňské 3. místo. V kategorii DH7 (6. – 7. ročník) jsme loňské 4. místo o stupeň vylepšili a i v této kategorii jsme získali bronzové umístění (stejný bodový zisk 43 bodů jako vloni). Do Krajského přeboru v soutěži škol se letos započítávaly body z věkových kategorií 6. – 9. ročníku, zde jsme se ziskem 43 bodů obsadili 6. místo, k lepšímu umístění nám chyběly body z kategorií DH9 (dívky a chlapci 8. – 9. ročníku), kam ještě naši nejstarší běžci a běžkyně ze 7. ročníku věkově nedorostli, a tak jsme tuto věkovou kategorii letos ještě neobsadili. Pro příští ročník již máme dobré vyhlídky i pro nejstarší věkové kategorie DH9. V soutěži jednotlivců si nejlépe vedla Hana Petrásová v kategorii D7R, kde obsadila ve velmi silné konkurenci vynikající 3. místo! Bronzové umístění jen těsně uniklo Vojtovi Vališovi v kategorii H5R a Adamu Novákovi v H7R, oba obsadili ve svých kategoriích 4. místa. Dobře však běželi i ostatní. Podrobnější přehled o umístěních jednotlivých žáků uvádím níže. Všem orientačním běžcům i běžkyním gratuluji a děkuji za výbornou reprezentaci školy.

Soutěže se letos zúčastnil rekordní počet 169 startujících.

Přehled umístění jednotlivců:

Kategorie D5R – děvčata do 5. ročníku – celkem startovalo 17 žákyň

8. místo – Klára Chrbolková – 5.B - čas 20:41

10. místo – Monika Lacinová – 4.A – čas 27:45

Michaela Petrásová – 4.B – disk – omylem si na startu odebrala mapu kategorie H5R, v této kategorii by však stejně starým chlapcům svým výborným časem zdárně konkurovala a obsadila by na delší trati 8. místo!

Součet kategorie DH7 – 43 bodů (20 bodů v D7R, 23 bodů v H7R) – 3. místo

V soutěži škol v kategorii 6. – 9. ročník základních škol a víceletých gymnázií obsadila ZŠ Sezemice z 12 zúčastněných škol 6. místo.