Planetárium - 8. ročník

15. prosince 2023
Planetárium - 8. ročník

13. prosince se žáci 8. ročníku vypravili na svoji první návštěvu planetária. Cestovali jsme nedaleko, do Hradce Králové, kde se současně nachází i hvězdárna.

Zde nás čekal výukový program Přeměna energie v přírodě, který byl rozdělený do dvou částí. Nejprve jsme si prohlédli zázemí planetária, jeho stálou expozici a pak jsme vstoupili do sálu, kde bylo třeba si postupně zvyknout na jiné světelné podmínky. Během 2hodinového programu nám byli k dispozici 2 průvodci, kteří žákům vystětlili vše potřebné. Průběžný výklad vždy názorně dokreslilo prostředí okolo nás, velmi krásně zpracované projekce Země. Program byl zakončen krátkým filmem, po kterém jsme se přesunuli do vedlejší budovy, kde se nachází hvězdárna. Zde jsme si na závěr prohlédli obrovský dalekohled.

Program žáky velice zaujal, proto se do hradeckého planetária určitě vypravíme i příští rok na další výukový program o Zemi.

Mgr. Marie Krátká

Kristýna Pošvová