Oslavy výročí školy a Vzpomínkový podvečer

2. května 2024
Oslavy výročí školy a Vzpomínkový podvečer

V sobotu dne 20. 4. 2024 proběhly v naší základní škole oslavy 530. výročí jejího založení. Akce probíhala v prostorách školy i ve venkovním areálu a pokračovala večer na sále sezemické radnice.

 Škola ráno přivítala své hosty slavnostně vyzdobená a s velkým očekáváním. A musíme říci, že hosté nezklamali. Velké množství návštěvníků nás mile překvapilo. Úvodní slovo patřilo panu řediteli Jiřímu Březinovi a panu starostovi Martinu Staňkovi. Moderování akce si vzala na starost bývalá žákyně školy Majka Schillerová. Návštěvníci si pak mohli projít celou budovu školy, zavzpomínat na svá školní léta a porovnat vybavení dnešní školy s léty dávno minulými. Prezentace namluvená našimi žáky je provedla celou historií školství v Sezemicích. Děti se zabavily při práci v tvořivých dílnách. V jídelně pak čekala výstava o historii školy, jejích významných osobnostech, vzpomínková fota tříd i fotky od našich nejstarších sezemických pamětníků. Nechyběly ani staré kroniky školy a divadelního festivalu Děti dětem. Občerstvit a zahřát se mohli všichni hosté ve školní kavárně s výbornými koláčky a zákusky. Kdo měl chuť na něco ostřejšího, určitě navštívil venkovní stanoviště s gulášovou soutěží pořádanou SRPŠ. Osm družstev se zapojilo do soutěže o nejlepší guláš a vydrželo vařit i přes nepřízeň počasí až do konce.

Oslavy pak pokračovaly na sále sezemické radnice, kde proběhl Vzpomínkový podvečer. Tentokrát byl věnován především pamětníkům a bývalým žákům sezemické školy, kteří se vepsali do života Sezemic. Všichni jsme zavzpomínali na svá školní léta, na to, co pro nás škola znamenala a jak nás ovlivnila v našem dalším životě. Vystoupení hostů skvěle moderovala také bývalá žákyně sezemické školy Petra Procházková. Bylo krásné vidět, jak dojemné vzpomínky většina ze zúčastněných má. Vzpomínkový podvečer doplnila i výstava v patře sálu, která zachycovala zážitky z cestování tří našich bývalých žáků – Filipa Voříška, Tomáše Haldy a Antonína Růžka.

Doufáme, že se sobotní akce všem zúčastněným líbila a přinesla jim jen samé pěkné zážitky a vzpomínky. Děkujeme za krásné vzkazy v pamětní knize a na plakátech ve vestibulu školy. Oslavy však budou ještě pokračovat. V květnu nás čeká již tradiční školní akademie – tentokrát věnovaná tématu ŠKOLA. Budou ji doprovázet již zmíněné výstavy na radnici. A v červnu proběhne Olympijský průvod městem a olympijský běh. Těšte se tedy spolu s námi na další pěkné zážitky!

Fotky a záznam z radnice si můžete prohlédnout na těchto odkazech: Fotky DXXX   Video DXXX

Mgr. O. Šimková

Mgr. L. Klímová

Mgr. Radka Svatoňová

Fotogalerie