Olympijský decathlon

30. června 2016
Během května a června si žáci 5. ročníku ZŠ Sezemice měli možnost vyzkoušet atmosféru olympiády, na kterou se poctivě připravovali již během dubna.

Děti vytvořily celkem 5 týmů podle pěti olympijských kruhů. Každý tým tvořili 3 chlapci a 3 dívky, kteří pro následující dva měsíce oblékali trička v barvě jednoho olympijského kruhu. Týmy si v hodinách výtvarné výchovy vyrobily své vlajky a společně vymyslely i pokřiky, které uplatnily při každém slavnostním nástupu před jednotlivými disciplínami. Děti se postupně utkaly v 6 individuálních (sprint, skok, hod, vytrvalost, šplh a švihadlo) a ve 4 týmových disciplínách (štafeta, přetahovaná, vybíjená a fotbal). Za každou disciplínu byly oceněny body, které sbíraly pro svoje týmy. 23. 6. se žáci konečně dočkali závěrečného slavnostního vyhodnocení a to jak v jednotlivcích, tak v týmech. Nejlepším sportovcům a týmům byly předány diplomy a medaile. Olympiáda děti učila nejen soutěžit v duchu fair play, ale také sportovat s radostí, fandit ostatním soupeřům a spolupracovat v týmu, což nebylo vždy jednoduché.