Okresní přebor školních družstev v šachu I. stupeň

4. ledna 2017
Okresní přebor školních družstev v šachu  I. stupeň
Ve středu 7. prosince se družstvo I. stupně naší školy ve složení Vojtěch Takáč (5. B), Jan Žáček (4. B), Tadeáš Trunec (5. B), Miroslav Schejbal (2. A) a Jan Takáč (3. B) zúčastnilo v Pardubicích okresního kola přeboru školních družstev v šachu.

V letošním roce se na turnaji sešla velmi početná a kvalitní konkurence, turnaje se zúčastnilo 14 družstev, což je o 5 družstev více než v loňském školním roce. Řada našich šachistů, kteří školu reprezentovali vloni ještě za I. stupeň, se přesunula do 6. ročníku na vyšší stupeň, a tak složení našeho týmu nyní prochází jistou generační obměnou. Z tohoto důvodu se přeboru účastnili i někteří začátečníci a naším cílem bylo především si dobře zahrát a posbírat cenné zkušenosti pro příští ročníky. S ohledem na tuto skutečnost mě celkový výsledek velmi mile překvapil, protože chlapci nakonec z 28 možných bodů uhráli téměř polovinu (13,5 bodu) a obsadili 11. místo. Jejich výkony byly velkým příslibem do budoucna, a tak bych rád všem zmiňovaným žákům poděkoval za výbornou reprezentaci školy. Podrobnější výsledky uvádím níže pod článkem.

Mgr. Jan Václavek

Přehled odehraných zápasů:

1. kolo – ZŠ Sezemice – ZŠ Lázně Bohdaneč B 2 : 2

2. kolo – ZŠ Sezemice – ZŠ Závodu Míru A 0 : 4

3. kolo – ZŠ Sezemice – ZŠ Lázně Bohdaneč D 4 : 0

4. kolo – ZŠ Sezemice – ZŠ Lázně Bohdaneč C 2 : 2

5. kolo – ZŠ Sezemice – ZŠ Štefánikova B 1 : 3

6. kolo – ZŠ Sezemice – ZŠ Spořilov B 3 : 1

7. kolo – ZŠ Sezemice – ZŠ Štefánikova C 1,5 : 2,5

Celkový bodový zisk: 13,5 bodu (z 28 možných) – 11. místo (ze 14 družstev)

Výsledky šachistů na jednotlivých šachovnicích:

1. šachovnice – Vojtěch Takáč – 4 body (ze 7 partií)