Okresní kolo Poháru rozhlasu žactva

9. června 2016
Tradiční soutěže základních škol v atletice se v letošním roce zúčastnila družstva jak mladšího, tak i staršího žactva.

Závody se konaly poslední dubnový týden na Městském atletickém stadionu v Pardubicích na Dukle. V úterý soutěžilo mladší žactvo a ve čtvrtek žactvo starší.

Naši školu reprezentovali:

mladší žactvo 6. a 7. třídy - David Vlasák, Radek Vondrouš, Jan Štěpánek, Daniel Voříšek, Adam Novák, Kateřina Knotková, Hana Petrásová, Veronika Rudolfová, Karolína Bláhová, Eliška Štěrbová, Jana Štěpánková a Barbora Kollárová

starší žactvo 8, a 9. třídy – Martin Bureš, Pavel Vosyka, David Kucler, Radovan Martinec, Václav Vinkler, Michaela Voženílková, Karolína Tláskalová, Tereza Bláhová, Josefina Marina Buchtová a Alžběta Holubová

Družstvo mladších žákyň obsadilo osmé místo, starší žáci byli čtrnáctí a starší žákyně jedenácté. Nejlépe s umístili naši mladší žáci, kteří skončili druzí za ZŠ Benešovo náměstí.

Mezi nejlepší výkony určitě patří 491 cm Davida Vlasáka ve skoku dalekém, čas 8,34 s a vítězství v běhu na 60 m Honzy Štěpánka a 56,49 m v hodu kriketovým míčkem Dana Voříška.

Kompletní výsledky naleznete na www.hvezda-pardubice.cz