Noční pohádkový pochod Dětského centra Veská

1. listopadu 2022
Noční pohádkový pochod Dětského centra Veská

V sobotu dne 22. října se po dvouleté pauze uskutečnil Noční pohádkový pochod Dětského centra Veská. 

Pro děti byl ve večerních hodinách připraven  pohádkový okruh s úkoly na stanovištích v okolí Dětského centra Veská. Trasa, která vedla lesem i polem, byla osvětlena lucernami a na stanovištích malé soutěžící čekaly zábavné úkoly. K jejich splnění tentokrát děti potřebovaly baterku či čelovku a v neposlední řadě také využily svůj um a dovednosti. Pohádkové pochody jsou určeny nejen pro děti z centra, ale i pro děti z široké veřejnosti a mají velký ohlas. 

Dobrovolníci z naší školy na této akci opět nechyběli. Tímto bych ráda poděkovala Barboře Češkové z 5. A, chlapcům Radimu Plašilovi z 6. B a Antonínu Borkovcovi z 6. A, Nele Kubizňákové z 8. A, děvčatům Valérii Ryšavé a Karolíně Janečkové z 8. B, Vítku Marešovi a Olze Keřkové z 9. B za to, že se také díky nim podařilo pochod zorganizovat, jelikož zajistili disciplíny na stanovištích.

Unavení soutěžící i naši dobrovolníci si po programu pochutnali na vynikají gulášové polévce a čaji, který nám v zázemí DC Veská ochotně poskytli tamní zaměstnanci. 

„Tato akce nenásilnou formou napomáhá odstraňovat stigmata a bariéry mezi dětmi z rodin a dětmi bez rodičů, mezi dětmi zdravými a dětmi s handicapem." To jsou krásná slova sociální pracovnice DC Veská, paní Renaty Vyhnálkové. Víc slov zde není třeba. 

Mgr. Lucie Dlouhá

Fotogalerie