Návštěva šesťáků ze ZŠ Bobrová

13. června 2024
Společná fotka

V úterý 11. 6. za námi přijela naše kamarádka a bývalá spolužačka Anička Knížková společně se svými spolužáky ze ZŠ v Bobrové z okresu Žďár nad Sázavou. Užili jsme si společné odpoledne plné her a dobré nálady.

Už ráno se děti a paní učitelky ze ZŠ Bobrová vydali na cestu do Pardubic. Prozkoumali Automatické mlýny a přes Kunětickou horu došli až k nám do Sezemic. Když jsme se všichni přivítali, zavedli jsme s dětmi ze 6. A naši návštěvu do atria školy, zahráli si pár seznamovacích her a dali si drobné občerstvení.

Poté přišla na řadu komentovaná prohlídka školy. Děti se rozlosovaly do skupin a namíchaly se mezi sebou z obou škol. Šestáci ze Sezemic prováděli děti z Bobrové po celém areálu, vyprávěli nejrůznější zajímavosti a odpovídali na případné dotazy. Bylo zajímavé pozorovat, jak každá skupina průvodců provádí návštěvu svým osobitým způsobem.

Po prohlídce jsme si předali dárečky. Když jsme si vyfotili společnou fotku na památku, přesunuli jsme se do parku Mlynářka. V parku si děti zahrály vybíjenou a další pohybové hry. Než jsme se nadáli, bylo skoro šest hodin a bylo na čase vyprovodit nové kamarády na autobusovou zastávku, aby mohli pokračovat ve svém výletě a přesunout se na ubytovaní zpátky do Pardubic.

Celé společné odpoledne se neslo v příjemné náladě, vznikla nová přátelství a hlavně jsme se zase viděli s naší Aničkou. Avokádové klíčenky z 3D tiskárny, které si pro nás děti z Bobrové připravily, už máme všichni poctivě na klíčích a máme z nich velkou radost.

Děkujeme paní učitelce Katěřině Sedlákové a Emě Oravcové za skvělou organizaci a domluvu. 

Mgr. Eliška Krčálová

Fotogalerie