Návštěva sedmáků v městské knihovně

5. listopadu 2022
Návštěva sedmáků v městské knihovně

Koncem měsíce října navštívily třídy 7. A a 7. B v rámci hodiny literatury městskou knihovnu.

Během povídání paní knihovnice Petry Procházkové si žáci připomněli, jaké možnosti jim knihovna nabízí. Dozvěděli se i něco o plánech do budoucna a zamysleli se nad tím, co nám přináší modernizace a technický pokrok, jak se promítají právě do prostředí knihovny a jak s tím může souviset dostupnost materiálů (e-knihy, audioknihy,…). Společně došli k závěru, že ne každý se v této oblasti dokáže snadno a rychle zorientovat, a proto paní knihovnice žáky vybídla, aby byli ochotni podat pomocnou ruku svým prarodičům ať už při práci s počítačem, nebo chytrým telefonem.

Všichni si mohli taktéž prolistovat knihya časopisy, které je zaujaly, a půjčit si je ještě v ten den domů.

Značná část návštěvy knihovny byla věnována putovní výstavě o audioknihách nazvané „Nečtu! Poslouchám!“, která vychází ze stejnojmenné publikace od spisovatelky, scénáristky a lektorky Kláry Smolíkové ve spolupráci se spisovatelem Lukášem Vavrečkou (klarasmolikova.cz).

Výstava se skládá ze 13 poutavě ztvárněných komiksových panelů od ilustrátorky Kateřiny Illnerové a obsahuje vtipně komentované momenty ze života těch, kteří se s audioknihami setkávají.

Více o zmíněné výstavě se můžete dočíst zde: klarasmolikova.cz/nectu-posloucham.

Fotogalerie