Návštěva knihovny

25. října 2021
Návštěva knihovny
Návštěva knihovny patří mezi jednu ze zážitkových aktivit během školního roku, na kterou se žáci, zejména ti nejmenší, velmi těší. Našim úkolem je jim četbu a práci s knihou zpříjemnit, proto jsme se vydali do neznáma za dobrodružstvím.

Poslední říjnové pondělí jsme navštívili s třídou 1. C knihovnu, kde jsme se seznámili s knížkami a paní knihovnicí.

Paní knihovnice nám vyprávěla o knížkách a jejich půjčování. Seznámili jsme se se spoustou zajímavých knížek a  her, které si žáci mohli vyzkoušet. Nejvíce se jim líbila kouzelná knížka s barevnou záložkou, která žákům umožnila spatřit svět jinýma očima.

Žáci se během zajímavého povídání dozvěděli, že když se naučí číst, čeká je na konci školního roku setkání s panem králem v PÍSMENKOVÉM KRÁLOVSTVÍ, což je velmi nadchlo a motivovalo ke čtení.

Setkání jsme ukončili prohlídkou knihovny a slibem, že naše návštěva nebyla poslední.

Mgr. et Mgr. Denisa Sitová