Návštěva knihovny - 2. C

15. června 2023
Návštěva knihovny - 2. C

Konec školního roku se blíží, proto jsme se opět vydali do knihovny, abychom si připomněli pravidla pro půjčování knih.

Ujala se nás velice ochotná paní knihovnice, která dětem vysvětlila, jak to v knihovně chodí, jaká jsou pravidla pro půjčování knih, vysvětlila, jak jsou knížky v policích uspořádány. A protože v knihovně probíhal po dobu naší návštěvy běžný provoz, hned dětem ukázala, jak knihy půjčuje běžným návštěvníkům.

Děti si také samy mohly vybrat a prohlédnout některé knížky, které se jim zalíbily. Toho děti ochotně využily a hned se pustily do prohlížení a do čtení. Někteří si zahráli hry, které jsou v knihovně též k dispozici. Paní knihovnice nám přečetla pohádku, o které jsme si potom společně povídali. Žáci, kteří ještě neměli čtenářský průkaz, si vzali přihlášku pro čtenáře, aby si o prázdninách mohli půjčovat knihy.

V knihovně se nám moc líbilo a paní knihovnice pro děti připravila i dárek v podobě bonbónů. Určitě se zase do knihovny vrátíme.

Paní knihovnici moc děkujeme a budeme se těšit v budoucnu zase na další návštěvu.

Mgr. et Mgr. Denisa Sitová