Námořnický program ve 2. B

30. listopadu 2018

Program 008

V pátek 23. listopadu si druhá třída Pirátů zahrála námořnické hry.

V projektu zaměřeném na posílení spolupráce mezi spolužáky si malí piráti pod vedením školní psycholožky představili, že plují na jedné lodi a vybírají si společně kapitána a další posádku. Svůj výběr měli za úkol vždy zdůvodnit.

Dále měli nakreslit ve dvojici loď. Háček byl v tom, že museli kreslit najednou jednou tužkou. Při této aktivitě zjistili, že bez spolupráce a domluvy by se obrázky nezdařily a že dohoda je při společné práci nezbytná. Každá dvojice si nalezla svoji vlastní taktiku, se kterou obrázky malovala.

Na závěr dvouhodinového programu každý žák vytvořil vlastní ostrov přání. V něm vyjádřil, co by si pro svoji pirátskou třídu do budoucna přál.

Mgr. Kateřina Enderová

Technohrátky v Chroustovicích aneb Nebojme se řemesla 26. listopadu 2018 Už máme SLABIKÁŘ ! 9. prosince 2018