Matematické soutěže ve školním roce 2020/21

23. června 2021
Matematické soutěže ve školním roce 2020/21
Také v letošním školním roce se žáci naší školy zúčastnili několika matematických soutěží. Všechny soutěže probíhaly online formou.

Pro žáky školy od 1. do 9. ročníku jsme uspořádali soutěž Matematický klokan, kde každý žák mohl vypracovat zadání své kategorie formou testu přes učebnu Google Classroom. Nejvíce se dařilo žákům 3. B Evě Francové a Janu Plíškovi, kteří v kategorii Cvrček obsadili 1. místo. Oba dosáhli maximálního počtu z 90 možných bodů.
V soutěži Matematická olympiáda, která je mnohem náročnější než Matematický klokan, postoupil ze školního kola do okresního žák 5. B Vojtěch Mareš a obsadil pěkné 20. místo.
Děkuji všem žákům, kteří se zapojili do matematických soutěží, a přeji mnoho dalších úspěchů v následujícím školním roce.

Mgr. Iva Kaplanová

Mgr. Olga Doskočilová