Lyžařský výcvikový kurz 8. ročníku – Jizerka (14.3. – 18.3. 2022)

16. března 2022
Lyžařský výcvikový kurz 8. ročníku – Jizerka (14.3. – 18.3. 2022)
Po všech kovidových zákazech jsme na přání žáků zajistili pro žáky 8. ročníku lyžařský kurz. V pondělí ráno jsme v počtu 26 žáků odjeli na netradiční lyžařský výcvikový kurz pouze na běžkách do Jizerských hor.

Jsme ubytovaní na chatě Stará pila v obci Jizerka. Chata se nachází v místě v zimě pro autobus nepřístupném, proto jsme si dali 6,5 km krátkou procházku z obce Polubný na chatu, kde na nás po příchodu čekal výborný oběd. Zavazadla nám na chatu odvezla ochotná místní taxislužba.
První seznámení se sněhem máme již za sebou. Pro některé žáky to byly první kroky na běžkách, přesto jsme zvládli ještě týž den hezký okruh v okolí Jizerky a za krásného slunečného počasí. Večerní program jsme vyplnili poučením o chování se v běžecké stopě a seznámili se s mapou okolí.
Druhý den jsme před dopoledním výletem chvíli trénovali techniku běhu na lyžích. Odpoledne si někteří vyplnili krátkým výletem na běžkách a jiní se pěšky prošli po Jizerce.
Třetí den jsme si počkali na sluníčko a vyrazili na zatím nejdelší výlet na Smědavu. Byli jsme překvapeni, jak na běžkách cesta rychle ubíhá. Vše se zdálo být snadné i díky perfektnímu namazání lyží od paní učitelky Kaplanové.
Smutné je tedy jen to, že zítra budeme na běžkách naposledy.

Mgr. Zuzana Brandová