Lyžařský výcvikový kurz 2017

19. března 2017
Lyžařský výcvikový kurz 2017
V letošním školním roce se lyžařského výcvikového kurzu zúčastnilo 36 žáků sedmého ročníku.

Stejně jako v loňském roce jsme se vydali na Benecko a ubytovali jsme se na chatě Karolínka. Je to nejvýše položená chata na Benecku. Jsou zde nejkrásnější výhledy do okolí. Nedělní odpoledne jsme využili k rozdělení žáků do družstev podle zdatnosti na sjezdových lyžích.

Večer se žáci seznámili s pravidly bezpečného lyžování. Od pondělního dopoledne jsme začali s výcvikem na sjezdových lyžích a po obědě i na běžkách. Ti nejlepší lyžovali převážně na sjezdovce Kejnos, ostatní na sjezdovce HSK. Na běžkách jsme trénovali na upravených tratích v nedalekém areálu.

Ve středu dopoledne, v rámci odpočinkového dne, jsme podnikli výlet na nedalekou rozhlednu Žalý, kde jsme se rozhlédli po okolí, vyfotili se v zasněžené krajině a občerstvili. Dopoledne v poslední den výcviku proběhl závod ve slalomu a odpoledne závod na běžkách. Nejlepší žáci byli večer vyhlášeni a odměněni sladkostmi.

Každý den po večeři jsme se scházeli ve společenské místnosti, kde žáci hráli společenské hry, soutěžili a jeden večer sledovali film o carvingovém lyžování.

Počasí nám velmi přálo, sněhu jsme měli dostatek. Výcvik proběhl bez úrazu. Všichni se vrátili domů spokojení a plni krásných zážitků.