Logická olympiáda 2021

24. listopadu 2021
Logická olympiáda 2021
Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

V letošním ročníku se v naší škole do soutěže registrovalo celkem 77 žáků a žákyň. Do základního kola se nakonec zapojilo 48 z registrovaných. V základním kole se nejvíce dařilo v kategorii A (3. – 5. ročník) Marii Pazderové z 3. A, Josefu Pazderovi z 5. B a Evě Francové ze 4. A, kteří postoupili do krajského semifinále. V kategorii B (6. – 9. ročník) účast v krajském kole jen velmi těsně unikla Tereze Dvořákové z 8. A. Krajské kolo Josef Pazdera vyhrál a postoupil tak do celostátního finále, které je z 29. listopadu přeloženo na květen příštího roku. Soutěžit se bude v Míčovně Pražského hradu a na vítěze v každé kategorii čeká notebook.

Děkujeme jmenovaným žákům za účast v této populární soutěži a Josefu Pazderovi přejeme hodně úspěchů v celostátním finále.

Mgr. Iva Kaplanová

Mgr. Olga Doskočilová