Krajský přebor škol v orientačním běhu

20. května 2019
Ve středu 15. května proběhl na Dubině letošní ročník Krajského přeboru škol v orientačním běhu. Naši školu v něm reprezentovalo 13 žáků a žákyň a výrazného sportovního úspěchu dosáhla především žákyně 8. B třídy Klára Chrbolková, která závod v kategorii D9 vyhrála. V soutěži škol se naše škola umístila v nejmladší kategorii 4. - 5. ročníku na pěkném 3. místě, ve starší kategorii 6. - 9. ročníku s ohledem na nižší počet reprezentantů naší školy na rovněž hezkém 5. místě.

Ve středu 15. května se ve Studáneckém lese běžel na mapě Studánka v měřítku 1:7 500 letošní ročník Krajského přeboru škol v orientačním běhu. Naši školu v něm reprezentovalo 13 převážně mladších účastníků. Shromaždiště závodu bylo na hřišti u ZŠ Dubina. Závodu bohužel nepřálo počasí, byla zima a občas pršelo. Za nepříznivých meteorologických podmínek orientačně velmi těžké tratě, vedené často mimo vodicí linie, dokonale prověřily nejen orientační a fyzické schopnosti, ale i volní vlastnosti všech závodníků. Úspěchem tentokrát bylo i samotné absolvování závodu s nalezením všech kontrol, protože výjimkou nebyla několikaminutová hledání kontrol umístěných v mokrých hustnících. S velmi těžkými podmínkami si výborně poradila především žákyně 8.B třídy Klára Chrbolková, která vyhrála v kategorii D9 (děvčata 8. a 9. ročníku). V soutěži škol se ZŠ Sezemice umístila v mladší kategorii 4. - 5. ročníku na 3. místě, ve starší kategorii 6. - 9. ročníku na 5. místě. Všem žákům a žákyním, kteří v tomto závodě za naši školu běželi, děkuji za výbornou reprezentaci školy, bez ohledu na konečné umístění totiž všichni v takto obtížných podmínkách museli prokázat silnou vůli, bojovnost a odhodlání překročit hranice svého pohodlí.