Krajské kolo soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika

3. ledna 2024
Krajské kolo soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika

17. ročník celostátní soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR se těší rekordnímu zájmu. Během školních kol, která probíhala od září do konce října, bylo testováno 7600 žáků.

Ve dnech 12. – 14. 12. 2023 se v našem regionu uskutečnila krajská kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. Nejprve v prostorách SPŠCH Pardubice (Pardubický, Královéhradecký a Středočeský kraj), poté v učebnách ZŠ Jana Harracha Jilemnice a ZŠ Husova Liberec (Liberecký kraj) a nakonec ve třídách ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod (Vysočina). Celkem se krajských kol zúčastnilo 490 žáků. Třicet nejúspěšnějších soutěžících postupuje do regionálního finále, které proběhne 11. 1. 2024 v laboratořích SPŠCH Pardubice.

Za ZŠ Sezemice se soutěže zúčastnili a školu výborně reprezentovali Tereza Zelendová, Markéta Dašková a Miroslav Schejbal, který postupuje do regionálního finále z 18. místa v krajském kole.

Všem soutěžícím děkuji za vzornou reprezentaci školy a Mirkovi přeji mnoho úspěchů v regionálním finále.

Mgr. Marie Krátká